O Krav Maga

Czym jest Krav Maga?

Krav Maga jest nowoczesnym systemem samoobrony wywodzącym się z Izraela. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie wypełnienia luki między klasycznymi sportami walki mającymi głownie zastosowanie w salach treningowych i bezwzględnymi realiami, w których nie ma sędziego, ringu czy wyznaczonego pola walki.

Celem zajęć jest wykształcenie u osób ćwiczących naturalnych odruchów, a także rozwinięcie umiejętności szybkiego identyfikowania potencjalnego zagrożenia i wybrania optymalnej formy uniknięcia go lub w razie potrzeby neutralizacji.

Krav Maga Warszawa Saska Kępa

Dla kogo jest Krav Maga?

Krav Maga jako system pokrywa zapotrzebowanie wielu sektorów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem osobistym. Stąd mamy do czynienia z następującymi odmianami Krav Maga:

 • Krav Maga w sektorze cywilnym – odmiana skupiona na samoobronie i procedurach bezpieczeństwa dla osób dorosłych i młodzieży;
 • Krav Maga dla dzieci – odmiana skupiona na procedurach bezpieczeństwa związanych z zagrożeniami wieku dziecięcego, np. bezpieczne poruszanie się po ulicy, procedury zachowania gdy dziecko jest zaczepiane przez rówieśnika bądź grupę rówieśników, procedury zachowania gdy osoba dorosła próbuje zaczepić dziecko, itd.;
 • Krav Maga dla kobiet – odmiana poświęcona problemom związanym z takimi zagadnieniami jak np.: próba kradzieży torebki, próba gwałtu, szarpanie za włosy, itd.;
 • Krav Maga dla służb porządkowych – odmiana skupiona na obezwładnianiu osób stanowiących zagrożenie;
 • Krav Maga dla służb ochrony VIP – odmiana skupiona na ochronie osób trzecich;
 • Krav Maga dla wojska – odmiana skupiona na eliminacji zagrożenia;
 • Krav Maga dla ochrony lotów – odmiana skupiona na ochronie lotów cywilnych przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Stopnie Krav Maga

 • P0 – P1 – stopnie początkowe

– poznajesz system, uczysz się podstawowych technik i taktyk związanych z bezpieczeństwem osobistym, rozwijasz podstawowe odruchy, budujesz swój warsztat uderzeń i kopnięć, poznajesz jak twoje ciało reaguje na obciążenia związane z ćwiczeniami fizycznymi; ten etap trwa ok. 6 miesięcy w przypadku regularnych treningów;

 • P2 – P3 – stopnie podstawowe

– rozumiesz już podstawowe założenia systemu, techniki stają się już bardziej złożone i jest ich coraz więcej, budujesz serie ataków we wszystkich możliwych kierunkach, rozpoznajesz fazy walki i decydujesz jakie narzędzie dobrać do danego problemu; ten etap trwa od 6 miesięcy do roku;

 • P4 – P5 – stopnie średnio – zaawansowane

– masz już zakodowane procedury bezpieczeństwa i dobrze rozpoznajesz potencjalne zagrożenia, dobrze rozumiesz fazy walki i priorytety z nimi związane, poznajesz zagadnienia związane z ochroną osób trzecich, kontynuujesz walkę mimo potencjalnych błędów i niepowodzeń; ten etap trwa od 6 miesięcy do roku i na tym etapie po 2-2,5 roku regularnych treningów pojawia się możliwość starania się o zostanie Asystentem Instruktora;

 • G1 – G5 – stopnie zaawansowane

– masz wysoko rozwinięte zrozumienie priorytetów związanych z systemem Krav Maga, twój warsztat uderzeń i kopnięć we wszystkich kierunkach jest wysoko rozwinięty, twoje techniki są wysoko rozwinięte, w przypadku niepowodzenia kontynuujesz, poznajesz wysoko zaawansowane techniki walki przeciw broni palnej, kijom/pałkom, nożom, kamieniom, itd.; ten etap trwa od 2,5 do 5 lat; na tym etapie masz już możliwość zostać pełnoprawnym Instruktorem w klubie oraz federacji Krav Maga Global;

 • E1 – E5 – stopnie eksperckie

– jesteś ekspertem w dziedzinie samoobrony i walki wręcz, rozumiesz system i jego priorytety, pracujesz ze Studentami i przekazujesz swoją wiedzę, poznajesz najbardziej zaawansowane techniki, wspomagasz innych Instruktorów w ich rozwoju; ten etap trwa od roku do 15 lat.

O Krav Maga Global

Krav Maga Global jest największą i najbardziej profesjonalną organizacją szerzącą system Krav Maga na całym świecie. Na jej czele stoi Eyal Yanilov, sukcesor twórcy systemu Imi Lichtenfeldta.

Organizacja jest obecna w przeszło 60 krajach na całym świecie, zaś nad poziomem merytorycznym i metodologicznym nauczania czuwają członkowie Global and Intenational Team(GIT) – grupa wyselekcjonowanych instruktorów szkolących  na wszystkich kontynentach globu. 

FAQ

 • Jak mam się ubrać na pierwszy trening i co mieć ze sobą?

Potrzebujesz wygodnej koszulki, wygodnych spodni dresowych/krótkich, butów do treningów na hali i butelki wody. Więcej informacji znajdziesz w artykule dostępnym tutaj.

 • Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w różnych dniach i porach oraz w różnych lokalizacjach. Bieżące informacje znajdziesz w zakładce „Grafik i Cennik„.

 • Nie mam doświadczenia w sportach walki. Czy Krav Maga jest dla mnie?

Jak najbardziej. Krav Maga jest dla każdego, niezależnie od poziomu wyszkolenia. Możesz mieć doświadczenie w innych sportach uderzanych/kopanych/chwytanych, a możesz być zupełnym nowicjuszem. Niezależnie od opcji Instruktor zadba o Twoje bezpieczeństwo i komfort treningu.

 • Ile kosztuje trening, a ile karnet?

Pierwszy trening kosztuje symboliczną złotówkę. Najpierw upewnij się, że Krav Maga i sposób w jaki jej uczymy Ci odpowiada. Jeśli „złapiesz bakcyla” to odsyłamy Cię do zakładki Cennik.

 • Jak mogę wykupić karnet na zajęcia w Krav Maga Center?

Na pierwsze zajęcia tzw. trening próbny, karnet możesz wykupić w Strefie Studenta w zakładce „Kup Karnet”. Jeśli zdecydujesz się kontynuować zajęcia, następne karnety wykupujesz w tym samym miejscu.

 • Czy honorujecie kartę Multisport lub inny tego typu benefit?

Niestety nie. Na zajęciach w Krav Maga Center honorujemy tylko i wyłącznie karnet klubowy.

 • Jaki sprzęt jest mi niezbędny do treningu?

Podstawowy zestaw, który wymagany jest w naszym klubie to koszulka klubowa oraz ochraniacz na krocze. Taki zestaw dostępny jest na miejscu, ewentualnie zostanie zamówiony z chwilą Twojego pojawienia się w sali treningowej.

Ponadto potrzebować będziecie pełnych rękawic bokserskich, ochraniaczy na piszczele oraz ochraniaczy na zęby. Taki zestaw również możecie zamówić na treningu i zostanie on bezzwłocznie zamówiony.

 • Słyszałem, że Krav Maga jest bardzo niebezpieczna i kontuzjogenna. Czy to prawda?

Priorytetem na zajęciach jest bezpieczeństwo Studentów i ich komfort. Dodatkowo stopień wykształcenia naszych Instruktorów zapewnia optymalne warunki do bezpiecznego i ciekawego pogłębiania swojej wiedzy z zakresu Krav Maga i procedur bezpieczeństwa osobistego. W zależności od grupy docelowej treningi są prowadzone w bardzo zróżnicowany sposób.

 • W jakim wieku można rozpocząć treningi Krav Maga w grupie dorosłych?

Zasadą jest, że treningi Krav Maga w grupie dorosłych można rozpocząć od 15 roku życia. Jednak przewidujemy wyjątki dla młodych osób, które wcześniej trenowały sporty lub sztuki walki i dobrze odnajdują się w ich arkanach oraz dla nastolatków, których rozwój fizyczny i psychiczny przewyższa średni poziom grupy. Chcemy, aby każdy czuł się komfortowo ucząc się w naszym klubie, dlatego w niektórych przypadkach osoby poniżej 15 roku życia mogą brać udział w zajęciach grupy dla dorosłych.

 • Czy w Krav Maga Center odbywają się treningi indywidualne?
 • Tak, w ofercie klubu znajdują się treningi indywidualne. Praca z trenerem w pojedynkę lub w parze przynosi szybsze rezultaty oraz pomaga przerobić program skrojony na miarę potrzeb Studenta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

  • Na czym polegają treningi Krav Maga dla kobiet?

  Zajęcia Krav Maga dla kobiet przerabiają program dostosowany do problemów, które najczęściej spotykają Panie – walka z większym i silniejszym agresorem, próby napaści na tle seksualnym lub niechciane, nachalne zachowanie. Kobiety ćwiczą pod okiem doświadczonego Instruktora, który chętnie odpowie na każde pytanie dotyczące konkretnych, jak i hipotetycznych sytuacji. Zajęcia budują w Uczestniczkach nie tylko kondycje fizyczną, ale również poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie.

  • Na czym polegają treningi Krav Maga dla dzieci?

  Zajęcia Krav  Maga dla dzieci to ogromna dawka dobrej i pożytecznej zabawy podczas której dziecko pozna arkana bezpiecznego funkcjonowania w życiu na co dzień. Co to oznacza w praktyce? Budowanie w dzieciach poczucia bezpieczeństwa, rozwijanie ich sprawności fizycznej, krzewienie w nich zachowań pro społecznych i wreszcie stworzenie miejsca, gdzie dziecko w sposób bezpieczny będzie mogło dać upust swojej energii i emocjom.

  • Na czym polegają treningi Krav Maga dla młodzieży?

  Osoby w wieku młodzieńczym rozwijają ogólną sprawność fizyczną oraz mają więcej elementów skupionych stricte na samoobronie. Duży nacisk kładziony jest na element wychowawczy. Oznacza to, że młodzież jest uświadamiana o potencjalnych konsekwencjach niewłaściwego użycia wiedzy nabytej podczas treningu.

  Krav Maga Samoobrona dla kobiet