Samoobrona dla kobiet

Samoobrona dla kobiet Krav Maga

Program zajęć z samoobrony dla kobiet odpowiada na najczęstsze problemy, z którymi boryka się płeć piękna, czyli nachalnym zachowaniem ze strony mężczyzny, próbą napaści, kradzieży lub ataku na tle seksualnym. Treningi są prowadzone w małych, 6-osobowych grupach pod czujnym okiem Instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

Pierwsze kilka zajęć z samoobrony dla kobiet to czas doskonalenia kondycji fizycznej oraz nauki podstawowych ciosów i kopnięć, które potem stanowią narzędzia do dalszej pracy. Panie uczą się także o przyczynach ataków, sposobów jak ich uniknąć oraz obron werbalnych i mentalnych na sytuację zagrożenia.

Następnym etapem zajęć jest nauka technik samoobrony przed konkretnymi zagrożeniami jak m.in. próba uchwytu za rękę lub za ubranie, próba obchwytu w pasie czy próba gwałtu. W międzyczasie ciosy i kopnięcia są nadal szlifowane już w rękawicach bokserskich, ochraniaczach na piszczele i krocze.

Poza obroną kobiety uczą się również prewencji – jak unikać niebezpieczeństwa, jak reagować, gdy już je zauważysz oraz jak nie dopuścić do eskalacji przemocy. Te aspekty są równie ważne co techniki samoobrony i mogą uratować kobietę, zanim jeszcze dojdzie do sytuacji zagrożenia.

Regularny trening samoobrony dla kobiet wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną. Utrata zbędnych kilogramów oraz wzmocnienie mięśni odbijają się na coraz lepszym samopoczuciu studentek. Zwiększa się również pewność siebie oraz poczucie bezpieczeństwa, co w sytuacji zagrożenia pozwala szybciej opanować stres i zaskoczenie oraz odeprzeć atak lub w ogóle do niego doprowadzić.

Mała grupa i miła atmosfera treningu sprawiają, że nauka samoobrony dla kobiet jest również formą rozrywki. Wspólny wysiłek szybko jednoczy grupę i jest świetną okazją do nabycia nowych znajomości, o które trudno jest w dzisiejszym zaganianym świecie. Możecie nam zaufać, że po kilku zajęciach mimowolnie zaczniecie plotkować o mniej i bardziej merytorycznych tematach – i świetnie!

    Napisz do nas:

    Zapraszamy na treningi.

    Napisz od nas: