Krav Maga dla dzieci

Krav Maga dla dzieci Warszawa

Treningi Krav Maga dla dzieci są dedykowane najmłodszym w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat. Zajęcia to duża dawka zabawy oraz nauka praktycznych umiejętności z zakresu samoobrony. Dzieci uczą się jak rozpoznawać i reagować w sytuacji zagrożenia ze strony grupy rówieśniczej oraz osób dorosłych.

Regularne treningi Krav Maga wspierają zrównoważony rozwój dziecka pod względem fizycznym i psychicznym. Zdrowa dawka bezpiecznego ruchu kształtuje w maluchach odpowiednią postawę, jednocześnie nie przeciążając młodego, nadal wzrastającego organizmu. Na zajęciach panuje miła i swobodna atmosfera, jednak dzieci są uczone dyscypliny i szacunku do innych uczestników oraz Instruktora.

Zajęcia Krav Maga dla dzieci mają również kolosalny wpływ na ich pewność siebie. Wraz z nabywaniem nowych umiejętności maluch buduje w sobie poczucie sprawczości oraz wytrwałości w osiąganiu celów. Ma to ogromny wpływ na samoocenę, akceptację siebie oraz poznanie swoich silnych i słabych stron.

Krav Maga dla dzieci Warszawa

Jednak treningi Krav Maga dla dzieci to przede wszystkim dobra zabawa! Najmłodszym uczestnikom oferujemy bezpieczne miejsce, w którym mogą rozładować drzemiące w nich pokłady energii. Tę dziecięcą radość kierunkujemy i przekuwamy w naukę praktycznych umiejętności. Dzieci przychodzą na trening z uśmiechem, a wychodzą zmęczone i jeszcze bardziej szczęśliwe nie mogąc się doczekać następnych zajęć.

Struktura treningu jest bardzo podobna do innych zajęć sportowych. Pierwszym punktem na każdych zajęciach jest rozgrzewka, którą każdy uczestnik musi odbyć, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Potem w różnych grach i zabawach przemycamy elementy samoobrony, używając jednocześnie ciała jak i głowy. Jeśli zdarzy Wam się usłyszeć krzyki przez drzwi sali – spokojnie – to również jest element treningu. Odpowiednie reagowanie werbalne jest podstawową reakcją na sytuację zagrożenia w kontekście dziecka.

Na zajęciach Krav Maga dla dzieci nie używamy ochraniaczy oraz rękawic bokserskich. Na tym etapie nie ma również mowy o walkach sparingowych. Uczymy dzieci jak unikać niebezpiecznych miejsc i sytuacji oraz deeskalacji konfliktu w grupie rówieśniczej. Podstawową zasadą jest używanie samoobrony tylko w ostateczności.  W trosce o bezpieczeństwo uczestników dzieci ćwiczą na tarczach, piłkach, drabinkach oraz innych tym podobnych sprzętach.

Na zajęcia Krav Maga dla dzieci uczestnik potrzebuje jedynie wygodnego stroju, butów na zmianę oraz butelki wody. Nie używamy specjalnych strojów treningowych, a z uwagi na to, że nie ćwiczymy na macie, buty są niezbędnym elementem wyposażenia.

    Napisz do nas:

    Zapraszamy na treningi.

    Napisz od nas: