O nas

O Krav Maga Center:

Celem istnienia klubu Krav Maga Center jest stworzenie miejsca, gdzie Studenci mają możliwość w sposób klarowny i usystematyzowany pobierać nauki systemu Krav Maga. Mistrz Eyal Yanilov zwykł mawiać „Kiedyś ludzie przychodzili do mnie i mówili, że Krav Maga uratowała im życie. Dziś coraz częściej przychodzą i mówią, że Krav Maga odmieniła ich życie”. Pozwól, że odmienimy Twoje życie, a w razie realnego zagrożenia również nauczymy Cię jak przetrwać.

Krav Maga Samoobrona Warszawa Wola i Saska kępa,

Po co w dzisiejszych czasach trenować Krav Maga?

Korzenie systemu sięgają przedednia II Wojny Światowej, zatem czasu nasiąkniętego przemocą. Polska XXI wieku nie jest, na całe szczęście, miejscem tak niebezpiecznym, niemniej wydarzenia ostatnich lat pokazują, że do „sielanki” bardzo nam daleko.

Bezpieczeństwo osobiste jest terminem znacznie wykraczającym poza umiejętność walki w bliskim kontakcie. To cały system procedur zachowania, które pozwalają czuć się bezpieczniej w środkach komunikacji miejskiej, w pracy, na spacerze z najbliższymi czy w centrum handlowym. To umiejętność bezpiecznego upadania, poruszania się w przestrzeniach otwartych i zamkniętych, zrozumienie potencjalnych źródeł zagrożenia, identyfikowanie tych zagrożeń i wiele innych. Między innymi dlatego powstał system Krav Maga i szkoła Krav Maga Center.

Główny Instruktor – Jakub Skrzypczak

Ekspert w federacji Krav Maga Global. Stopień, będący odpowiednikiem czarnego pasa, uzyskał podczas indywidualnego egzaminu przed Mistrzami Eyalem Yanilov i Zeevem Cohen w siedzibie głównej Krav Maga Global w Izraelu. Posiada międzynarodowe uprawnienia federacji Krav Maga Global, a także polskie uprawnienia m.in. instruktora Kick-Boxingu.
Poza Krav Maga trenował również Judo, Kickboxing, Muay Thai i Boks. Szkolił się na terenie całej Polski, a także m.in. w Niemczech, Rosji, Libanie, Kostaryce oraz naturalnie Izraelu, gdzie zamieszkał na kilka miesięcy w celu pogłębienia rozumienia systemu oraz ludzi za nim stojących.  Nieustannie dąży do rozwijania swoich umiejętności i pasji.

Uczestnik licznych akcji charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z krajów dotkniętych wojną.

Pomysłodawca i współtwórca klubu Krav Maga Center. 

Link potwierdzający kompetencje na stronie Krav Maga Global: http://www.kmg-poland.pl/jakub-skrzypczak/