Krav Maga dla młodzieży

Krav Maga dla młodzieży Warszawa

Zajęcia Krav Maga dla młodzieży są dedykowane dziewczynkom i chłopcom w wieku 11 – 14 lat. Na treningach nastolatkowie uczą się technik samoobrony z naciskiem na, to kiedy i w jakim stopniu mogą jej użyć. Tryb pracy jest zbliżony do grup dorosłych, jednak pojawiają się również elementy zabawy.

Ćwiczenia na zajęciach Krav Maga są dostosowane do potrzeb młodzieży zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Nastolatkowie wykonują ćwiczenia dobrane do ich dynamicznego wzrostu i ogólnego kształtowania się organizmu. W bezpieczny sposób rozwijają szybkość, siłę, gibkość, koordynację i zręczność.

W aspekcie psychicznym młodzież na zajęciach Krav Maga uczy się rozpoznawać zagrożenia oraz reagować na nie adekwatnie do sytuacji. Kładziemy duży nacisk na nieużywanie nabytych umiejętności dla zabawy i uświadamiamy nastolatków o konsekwencjach takich działań. Ponadto uczymy młodzież procedur bezpieczeństwa osobistego, dzięki czemu mogą bezpiecznie funkcjonować w społeczeństwie oraz wejść w dorosłość. Z każdym kolejnym treningiem obserwujemy, jak uczniowie nabierają pewności siebie, wytrwałości w dążeniu do celu, akceptują i szanują innych uczestników zajęć, Instruktora oraz siebie samych.

Krav Maga dla młodzieży Warszawa

Na początkowym etapie zajęć Krav Maga młodzież uczy się podstaw, czyli ciosów, kopnięć, a także elementów walki w parterze. Kilka pierwszych miesięcy skupia się również na budowaniu kondycji fizycznej, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że młodzież spędza wiele czasu w pozycji siedzącej czy to w szkole, czy w czasie wolnym.

Gdy nastolatkowie są już rozruszani, przechodzimy do dalszej nauki bardziej zaawansowanych technik samoobrony. W tym czasie młodzież powoli uzbraja się w niezbędny sprzęt treningowy jak rękawice bokserskie, ochraniacze na piszczele i suspensory. Nie oznacza to jednak, że od razu startują w walce sparingowej – do tego potrzeba co najmniej roku regularnych treningów.

Zajęcia Krav Maga dla młodzieży wspierają zdrowy rozwój psychofizyczny. W czasach, gdy młodzież po siedzeniu w szkole wybiera najczęściej siedzenie przed komputerem, dawka ruchu jest wręcz niezbędnym elementem życia. Na treningach dzieciaki mają możliwość rozładować napięcie i stres w bezpiecznym środowisku. Dodatkowo mają kontakt z grupą rówieśniczą inną niż szkolna,co pozwala na budowanie nowych relacji na zupełnie innej płaszczyźnie. Nastolatkowie uczą się jak pracować w grupie, a wspólny wysiłek bardzo szybko ich jednoczy.

    Napisz do nas:

    Zapraszamy na treningi.

    Napisz od nas: