BUDUJ ZDROWE NAWYKI Z TRENINGAMI KRAV MAGA!

Nawyki to wspaniała rzecz – pomagają nam działać automatycznie, bez podejmowania mało ważnych decyzji. Wstajesz rano, idziesz do łazienki, bierzesz prysznic, jesz śniadanie, ale o żadnej z tych rzeczy nie musisz myśleć, a Twój mózg jest w pełni do Twojej dyspozycji. Spora oszczędność czasu, pozwala na planowanie i rozmyślanie podczas działania – sytuacja win-win!

Trenowanie Krav Maga również jest pełne nawyków. Jeśli już trenujesz, zapewne zastanawiasz się jakich i kiedy się zdążyły wytworzyć? W tym artykule opiszemy jak Krav Maga pomaga w budowaniu nawyków, dzięki czemu polepsza się kondycja, wygląd, zdrowie, a idąc długofalowo – jakość życia. Zapraszamy do lektury!

Jak zacząć budować zdrowe nawyki z treningami Krav Maga?

Ludzie zazwyczaj skupiają się na celu, nie rozmyślając o całej drodze, która do niego wiedzie. Dlatego też często postanowienia noworoczne już po miesiącu idą w zapomnienie. Pierwszym krokiem do zbudowania zdrowych nawyków jest precyzyjne określenie celu, ale też potencjalnej drogi do niego. Ważne, aby cel był jak najbardziej sprecyzowany. Cel „schudnę” lepiej zamienić na „będę ćwiczyć dwa razy w tygodniu”. Zamiast „zadbam o skórę” określ cel jako „będę codziennie smarować się balsamem po kąpieli”. Precyzyjnie określony cel jest sam w sobie drogą – wystarczy zadbać o regularność.

Jak mają się do tego treningi Krav Maga? Są świetną drogą do Twojego celu! Dzięki nim możesz:

 • Stracić na wadze
 • Zadbać o wygląd skóry
 • Poprawić wyniki badań
 • Poprawić kondycję
 • Utrzymać ciało w ogólnej homeostazie
 • Poznać nowych znajomych
 • Nauczyć się nowej umiejętności jaką jest samoobrona
 • Znaleźć pasję/hobby
 • Poprawić jakość i regularność snu
 • Rozwijać się na wielu płaszczyznach
 • I wiele więcej!

Mamy więc szczegółowo określony cel, powyżej znajduje się droga do niego. Pora więc na najważniejszą rzecz w budowaniu nawyków.

Pierwszy, najważniejszy krok – przyjdź na trening Krav Maga!

Krokiem milowym w budowaniu nawyku jest pierwszy raz, gdy coś robimy.  Złe doświadczenia mogą skutecznie zniechęcić do dalszego działania. Dlatego też przychodząc na pierwszy trening Krav Maga nie masz się czego obawiać! Pierwsze zajęcia są nastawione na poznanie grupy i jej możliwości. Instruktor nie narzuca mocnego tempa – wręcz przeciwnie, dba o to, aby każdy ze Studentów powoli i we własnym tempie opanował aspekty techniczne. Dopiero po ich wypracowaniu można wrzucić drugi i kolejny bieg. Jak często słyszymy od Studentów – godzina treningu zlatuje nie wiadomo kiedy. 

No dobrze, pierwszy krok zrobiony, jak dalej można budować dobre nawyki?

Niemniej ważny krok drugi – regularność treningów Krav Maga!

Jak utrzymać regularność w trenowaniu Krav Maga? Jest wiele odpowiedzi, jednak jedno jest pewne – nie narzucaj sobie od razu zbyt wiele! Dzięki karnetom OPEN każdy z naszych Studentów może trenować 4 dni w tygodniu. Jednak doświadczenie podpowiada, że jest to bardzo wymagające. Organizm, szczególnie jeśli wcześniej nie był przyzwyczajony do aktywności fizycznej, może odmówić posłuszeństwa. Bezpieczne założenia są kluczem do sukcesu.

Zamiast od początku zapierać się, że będziesz chodzić na wszystkie treningi, zacznij od 1-2 w tygodniu. Jeśli w którymś momencie poczujesz, że to dla Ciebie za mało, zawsze możesz je zwiększyć do 3-4. Natomiast robienie sobie od początku presji chodzenia na większą ilość zajęć może powodować zniechęcenie.

Idź do celu małymi kroczkami. Wyodrębnij sobie w tygodniu godzinę, w której będziesz trenować i trzymaj się jej. Czujesz dużą radość i satysfakcję z nowo nabytych umiejętności? Dorzuć drugą godzinę w dogodnym czasie i miejscu. Masz apetyt na więcej? Zapraszamy na 3 i 4 zajęcia w tygodniu. Ważne aby każdą kolejną godzinę dorzucać stopniowo. Skok z 1 zajęć w tygodniu do 4 może okazać się zbyt duży dla Twojego ciała i tym samym ukrócić chęci.

Krok trzeci – nie poddawaj się po przerwie! Czekamy na treningach Krav Maga!

Wszystko poszło zgodnie z planem – uczęszczasz na zajęcia Krav Maga, które powoli zbliżają Cię do celu, uczysz się nowych rzeczy, a wszystko sprawia Ci przyjemność i przynosi satysfakcję. Niestety z przyczyn losowych musisz opuścić dwa tygodnie zajęć. To moment, w którym większość osób zapomina o nawyku, który wypracowało i uznaje porażkę – tak wcale nie musi być!

W takim przypadku wszystko co musisz zrobić to… wrócić do punktu pierwszego i znów iść po raz pierwszy na trening Krav Maga! Czy to oznacza, że zaczynasz od zera? W żadnym wypadku! Masz już umiejętności, lepszą kondycję i zdrowie, jedyne co musisz zrobić to przypomnieć swojemu ciału i umysłowi, że masz dobry nawyk chodzenia na treningi. Zobaczysz, to dużo łatwiejsze niż się wydaje, a satysfakcja jest tym większa, im trudniej jest podjąć działanie.

Pomnażaj zdrowe nawyki z treningami Krav Maga!

A teraz najlepsza część budowania dobrych nawyków z treningami Krav Maga – można je multiplikować. Jeśli wejdziesz już w rytm chodzenia na treningi, dobierzesz odpowiednią dla siebie ilość jednostek treningowych i poczujesz się z tym dobrze, możesz dorzucić następne działania. Jakie? Może takie, które jeszcze bardziej pomogą Ci w osiągnięciu celu? W dbaniu o sylwetkę i zdrowie możesz np. w dniach treningowych więcej pić lub jeść lekkostrawne rzeczy. Jeśli chcesz zadbać o wygląd, może dorzucisz małe SPA dla skóry po tym jak weźmiesz po treningowy prysznic? Natomiast jeśli Twoim celem było nawiązanie znajomości, możesz zaproponować wspólne wyjście swojej grupie treningowej – nic tak nie zbliża jak wspólny wysiłek i wyjście po nim!

Zrób pierwszy krok – przyjdź na trening Krav Maga na Saskiej Kępie lub Woli!

Wierzymy, że możemy pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów poprzez wypracowanie odpowiednich nawyków. Czy będzie łatwo? Niczego nie obiecujemy, jednak codziennie widzimy jak włożona praca i wysiłek owocuje u naszych Studentów uśmiechem i zdrowiem. Jeśli chcesz dołączyć do grupy początkującej i zacząć budować dobre nawyki, skontaktuj się z nami! Nabory do grup początkujących Krav Maga prowadzimy przez cały rok i w każdym momencie możesz dołączyć i rozpocząć zmiany!